1. Ana Sayfa
  2. Yeni Arabalar

Yılın Otomobili 2022: Hyundai Tuscon!

Yılın Otomobili 2022: Hyundai Tuscon!
Yılın otomobili 2022
0

Yılın Otomobili 2022 yılında da Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından belirlendi. Bu yıl 7. düzenlenen Yılın otomobili organizasyonunda finale kalan 7 rakibini ekarte eden Hyundai Tucson  2022 Yılın Otomobili unvanını da eline geçirmiş oldu.

Yılın Otomobili 2022 Hyundai Tuscon!

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD)’nin bu yıl 7. kez organize ettiği Yılın Otomobili seçimlerine İstanbul’un gözde alışveriş merkezi İstanbul Park ev sahipliği yaptı. Organizasyon başlangıcında Tasarım, teknik değerler, kullanım konforluğu gibi farklı parametreler  değerlendirilerek toplamda 38 otomobil yarışmaya kazanmaya hak kazandı. Final etabına geldiğimizde  otomobil sayısı yediye düşerken topladığı 3 bin 710 puanla Hyundai Tucson zirveye kuruldu. Aslında bu ilk değil, Tuscon bu ödülü daha önce de almıştı ve kendisini ikinci kez taçlandırdı.  Toplam SUV Sektörünün %12’sini elinde bulunduran Tuscon, almış olduğu bu ödülü 1 yıl süreyle reklamlarında kullanım, pazarlama yapma hakkını da kazanmış oldu. Otomotiv sektöründe uzman gazetecilerden oluşan OGD üyelerinin yapmış olduğu oylama sonunda vermiş olduğu puanlar şu şekilde,

  • Hyundai Tucson: 3710 puan
  • Honda Civic: 2980 puan
  • Opel Mokka: 2790 puan
  • Nissan Qashqai: 1280 puan
  • Mercedes-Benz C Serisi: 1980 puan
  • Renault Taliant: 1470 puan
  • Citroen C4: 990 puan
İçeriği oyla

Yazar Hakkında

Türkiye'nin önde gelen otomobil firmalarının sıfır ve ikinci el satış bölümlerinde önemli roller üstlendim. Halen kariyerime yönelik çalışmalarım devam ederken, Debriyaj.Net bünyesinde Satış Bölüm sorumlusu olarak görev alarak çalışmalarımı teknolojik alana da yansıtmaya karar verdim.


Yorum Yap