1. Ana Sayfa
  2. Yeni Arabalar

Toyota Corolla HB 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri

Toyota Corolla HB 2023 Fiyat Listesi & Teknik Özellikleri
2023 Toyota Corolla HB
0

Toyota Corolla HB 2023 sahnede!HB Sekmentinde Corolla HB ‘le satış rekorları kıran Toyota, seriyi yeniliyor! Toyota Corolla Hatchback Hybrid versiyonuyla da yakıt tasarrufunu sağlayan popüler HB modelini inceledik.

Toyota Corolla HB 2023

Toyota Corolla Hb 2023
Toyota Coolla HB 2023

Toyota Corolla HB 2023. Farklı donanımlarla karşımıza çıkan 2023 Toyota Corolla Hatchback in kendine has bir karakteri var. Corolla serisindeki diğer araçlardan ayıran Hatchback’e başlangıçta manuel şanzımanla karşımıza çıkacak.İç hacmi birinci sınıf ve iyi tasarlanmış.

Dış Görünüm

Geleneksel Corolla Notchback Silüetini bir hatchback ile değiştiren bu Corolla beşinci kapısını, otomobilin tavan çizgisine entegre ederek, otomobilin uzunluğunu ön camdan görsel olarak kapsıyor.  Ön ızgara ve yuvarlatılmış arka bagaj kapısı Toyota Corolla Hatchback 2023’e daha fazla farklılık katarken, yuvarlatılmış kapak, ayırt edici 18 inçlik jantlarla bile otomobilin genel görünümünün, daha kısa ve daha yuvarlak görünmesini sağlıyor. Siyah bir tavan spoyleri ve yan ayna, arabanın dışını tamamlıyor.

İç Mekan

Toyota Corolla Hb İç Mekan
Toyota Corolla HB İç Mekan

Toyota Corolla HB 2023 ‘ün kaliteli malzemelerle döşenmiş sade iç mekânı, ortaya monte edilmiş ekranı ve mütevazı miktarda iç saklama alanını içeren basit bir düzende uyarlanıyor.  İç tasarımı, diğer iç elemanların müdahalesi olmadan vites kolu ve debriyajı manipüle etmek için bolca alanla birlikte, sürücüye manuel şanzımanı yönetmesi için geniş bir alan bırakıyor. Düz şanzımanlı bazı arabalarda, vites değiştirmek için gereken alan yok gibi görünüyor. Kaput, sürücünün görüşünün dışına doğru eğimli olduğundan, sürücü koltuğundan görüş mükemmeldir. Elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, deri kaplı direksiyon simidi ve ısıtmalı ön koltuklar dahil olmak üzere bir çok donanımı da bünyesinde barındırmaktadır

Thumbnail
Önerilen Yazı
Renault Clio 2023 Fiyat listesi ve özellikleri

Vites Kutusu

2023 Toyota Corolla, 2.0 litrelik motor ve devir eşleştirme olarak da bilinen akıllı bir manuel sürüş modu ile donatılmış olarak gelen, altı ileri manuel şanzıman ile donatılmıştır. Güç aktarma organı 168 beygir gücü ve 151 fit pound tork üretiyor. Çevre Koruma Ajansı, 2023Toyota Corolla Hatchback’in yakıt ekonomisini, 100 km’de şehir içi 8,4 litre, otoyolda 6,53 litre ve kombine olarak 7,59 litre olarak derecelendiriyor.

Güvenlik ve Teknoloji

“Corolla Hatchback’in dokunmatik ekranı, sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.” Küçük, uygun fiyatlı bir binek otomobil için 2023Toyota Corolla Hatchback, sürücü destek güvenlik sistemleriyle iyi bir şekilde donatılmıştır. Toyota Safety Sense 2.0 standart olarak geliyor ve yaya algılamalı çarpışma öncesi, dinamik radar hız sabitleyici, direksiyon yardımlı şeritten ayrılma uyarısı sunar. Ayrıca kör nokta izleme, geri görüş kamerası, arka çapraz trafik uyarısı, otomatik uzun far ve yol işareti yardımı da var. 8 inç dokunmatik ekran, Apple Car Play ve Android Auto, SiriusXM uydu radyosu ve Bluetooth ile teknoloji paketi, tam olarak beklediğiniz gibi.

Toyota Corolla HB 2023 Fiyatı

Toyota Corolla HB 2023 yurt dışında 26.000 $’lık fiyatıyla karşımıza çıktı. Şimdilik TR’de satışı bulunmuyor. Fakat bizler sıkı takipçisi olacağız.Corolla’nın hatchback versiyonu, Mazda3 gibi hot hatch kategorisindeki diğer arabalardan daha uygun fiyatlıdır.

Sonuç

Corolla Hatchback, küçük bir araba için yeterli güç ve hızla manevra yapma kabiliyetine sahip. Ancak tam olarak rakipleri kadar değil. Araba, sürmesi eğlenceli olacak şekilde tasarlandı. Bununla birlikte, vites kolunun kullanımı kolayken, manuel şanzımanın kolayca ve sorunsuz çalışan debriyajı sayesinde Toyota Corolla Hatchback‘i kullanmak büyük keyif. Şanzıman hızla devreye giriyor ve 2.0 litrelik motorun gücünü erişilebilir kılıyor. Bu kadar küçültücü olmanın getirdiği çeviklikle, yol tutuşu oldukça iyileşiyor.

1 kez oylandı, 5 üzerinden 5 puan aldı.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin önde gelen otomobil firmalarının sıfır ve ikinci el satış bölümlerinde önemli roller üstlendim. Halen kariyerime yönelik çalışmalarım devam ederken, Debriyaj.Net bünyesinde Satış Bölüm sorumlusu olarak görev alarak çalışmalarımı teknolojik alana da yansıtmaya karar verdim.

Yorum Yap