Renault Megane 2022 fiyat listesi ve özellikleri

 Renault Megane 2022 fiyat listesi ve özellikleri
Okunuyor Renault Megane 2022 fiyat listesi ve özellikleri

Renault Megane 2022  yeni ve şık tasarımıyla yaşama açılan yeni kapımız diyebiliriz. Aracın hem iç tasarımı hem de dış yapısıyla bütün ışıkları kendi üzerine çekmeyi başardı. Renault Megane Hathback ve Megane Sedan olarak iki farklı kasa tipiyle karşımıza çıkan otomobil, Joy 1.3 TCe 140 bg Fiyat politikasındaki oldukça makul rakamlar da kendisini muadillerinden bir tık daha önce çıkartmayı başarıyor.

Renault Megane 4 özellikleri

Renault Megane 2022 özelliklerini incelemeye öncelik, öncelikle aracın kapısını açtığımızda kendimizi evimizde hissedeceğimiz huzurlu ve şık bir ortam kendini göstermektedir. Bu görünüşün arkasında teknolojiye açılan farklı kapılar da bulunuyor. Yüksek teknolojinin ve konforun bir arada bulunduğu bu araç multimedia ekranıyla yeni bir dünya açıyor tasarımına. Araçta bulunan 6 hava yastığıyla güvenlik her düzeyde sağlamaktadır. Geniş konsol, koltuk yapısı ferah bir ortam sunuyor.

Multimedia ekranı sayesinde karmaşık tuş yapısı ortadan kalkmış. Koltuk yapısı vücut yapımızı rahatça sardığı için sürüş konforumuz da daha rahat oluyor. Aracın en farklı özelliklerinden birisi de içinde bulunan ledlerin ortama daha canlı bir hava katmasıdır. Ayrıca ledlerin sürücünün seçmiş olduğu sürüş moduna göre farklı renk tasarımlarına ayarlanması farklı araç kullanıyor hissiyatını bize yaşatmaktadır.

Yüksekliği ve genişliği ile insanları büyüleyen bir yapıya sahip oluyor. Aracın bagaj hacminin fazla olması ihtiyaçların rahat bir şekilde karşılanmasını da sağlıyor. Araç 6 ileri 1 geri vitesiyle hızla ve zamanla yarışıyor. Güçlü motor yapısı ve dinamik tasarımıyla kendini her ortamda belli eden bir araç olarak karmışımıza çıkmaktadır.

Farklı renk yapısıyla ruhumuzu canlandıran ve gençleştiren yapısı teknolojinin ayak izlerini taşıyor. Geniş cam tavan yapısıyla gökyüzünü aracımızın içinde rahatça hissetme şansını elde edebilirsiniz. Teknolojinin, konforun ve canlılığın bir arada bulunduğu bu araç sürüş destek sistemiyle güvenliği büyük düzeyde sağlamaktadır.

Renault Megane 2022

Renault Megane 2022

Renault Megane 2022 Dış Tasarımı

Renault Megane 2022 modelin ön tasarımı çekiciliğin ve şıklığın imzasını her solukta hissettiriyor. Aracın mühendislik harikası her detayı üzerimize yakışan bir elbise gibi bize yakışmaktadır. Bu yapısı bizi olduğumuzdan şık ve havalı gösteriyor. Multı-Sense sistemi ile ruh halinize ve zevklerinize bağlı olarak 8 ışıklı ambiyans ve 4 farklı sürüş modu seçebilirsiniz. Yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu düzenlemek için Renault Eco modu, yumuşak bir sürüş için Confort modu, dinamik bir sürüş için Sport modu ve size özel bir yapılandırma sağlayan My Sense modu yapılan her yolculuk yeni bir deneyimi ortaya çıkarmaktadır.

Renault Eller Serbest Park Sistemi, Stop&Go özellikli (ACC) Adaptif Cruise Control, (LDW) Şerit Takip Sistemi, (AEBS) Aktif Acil Fren Destek Sistemi ve daha fazla ileri sürüş destek sistemleri Megane’nın yeni tasarımında bizlerle buluşmaktadır. Araç içi döşemelerinde şık, rahat ve kaliteli işçilik gözler önüne serilmiştir. Siyah ve bej renginde der ve kumaş kaplama seçenekleri mevcuttur. Yeni tasarım direksiyon, koltuk dayama kolçağı, kapanıp açılabilir bardak tutacak ve küllük alanı bulunmaktadır.

Araca yakışan vites topuzu standart 7 inç led dokunmatik ekran,  sol kapı ayna ve cam kumandaları hayalet ve yarı hayalet göstergeler ile rakiplerini geride bırakan bir otomobil olduğunu gösteriyor. Baş diz mesafesi ve bagaj hacmi ile iş dünyasında neden çok tercih edildiğini ortaya çıkmaktadır. Dışarıdan bakıldığında, 2021 Megane Sedan, yeni C çeklinde farlara ve tamamen led teknolojisine sahip stop lambalarına sahiptir.

Güncellenmiş tampon ve ızgara ile daha iyi aerodinamizm için yeri değiştirilen hava deflektörleri ilk dikkatimizi çeken değişiklikler arasında yer almaktadır. Yandan bakıldığında ise farkındalığın kapı kolu aydınlatması olduğunu görüyoruz. İçeride yapılan güncellemeler daha önemli diyebiliriz. Navigasyon entegre edilen 10.2 inçlik dijital gösterge paneli, dikey olarak konumlandırılan 9.3 inçlik multimedya ekranı, ses tanıma sistemi, Android Auto, Apple Carplay, gibi sistemlerin kullanılmasına da olanak sağlıyor. Bu farklarla teknolojinin her özelliğini aracın en inca ayrıntısında dahi kullanmışlardır

Renault, ergonimiyi daha iyi hale getirmek için direksiyon simidine daha fazla sistem kontrolünü entegre edilmiştir. Bununla birlikte direksiyonda bulunan tuşlarla aracın her alanına daha rahat bir şekilde hâkim olunuyordur.  Ayrıca artık daha iyi sürüşler için elektrikli olarak ayarlanabilen bir koltuğu var.

Renault Megane 2022 model değişen dış hatları ve çizgileriyle kendine yeni ve şık bir görüntü vermektedir. Sis farlarının olduğu bölümler keskin hatlarla ortaya çıkmaktadır. Diğer tasarımlarına göre daha sportif ve göz alıcı bir tasarıma sahiptir. Ön tamponunda ve jantlarında değişikliklerde mevcut olmaktadır. İnsanı etkileyen ve değişik bir hava katan jantlar aracın tasarımda yeni bir oluşum ortaya koyuyor.

Renault Megane’nın asıl değişimi iç kabinde gözler önüne serilmiştir. Bu değişim her haliyle ortaya çıkmaktadır. Kişileştirilebilir bir hayal ekranla gösterge paneli yeni tasarımını yaşamıştır. Araç seyir halindeyken tehlikelere karşı oluşturduğu sensörüyle daha dikkatli ve güvenli yapıyı içinde barındırmış olacaktır. Birçok güçlü motor yapısıyla diğer tasarımlarına göre daha canlı bir yapıya sahip olmaktadır.

Motor seçeneklerinde dizel ve benzinli seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklere göre beygir yapısı da yenilenmiş ve güçlenmiştir. C şeklinde tasarlanan ön farkları trafikte daha görünür olunmasını sağlayıp otomobile tabir-i ceizse imza hükmü katıyor.  Bu farlar taç ve icon donanımlarında standart olarak sunulmaktadır. İhtiyaç halinde çeki demiri takma alanı aracın ön tamponunda sağ tarafa yerleştirilmiştir. Yan aynalara otomatik katlanabilir özellik de oldukça şık duruyor.

Tek donuşunda 4 cam açılabilir özellik bulunmaktadır. Şoföre göre ayarlanabilir emniyet kemeri de güvenlik anlamında önemli bir etken.. Aracın her iki arka kapısında da çocuk kilidi bulunduğu için çocuklarınızın güvenliği en düst düzeye çıkarıldığından söz edebilir. İhtiyaç dâhilinde bu kilitler rahatça kullanılabilir şekilde tasarlanması da sürücü açısından da kolaylık sağlıyor.

Daha fazla bagaj alanına ihtiyaç duyulduğu takdirde arka koltuklar açılarak öne doğru tamamen yatırılabilmektedir. Bu özellikle sayesinde bagaja 980 litreye kadar yükleme yapabilirsiniz. Direksiyon ileri, geri ve yukarı, aşağı hareket ettirilerek isteğe göre ayarlanabilmektedir. Seçilen stile göre 4 farklı ekran yapısına sahiptir. Aracın içinde bulunan bu özellikler ve bundan fazlası aracı teknoloji harikası bir yapı olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Renault Megane 2022 İç Tasarımı

Renault Megane’ın kapısını açıp kafanızı içine uzatmanız bile “Teknolojiyi” en derinlerinde hissetmenize yetip de artıyor. Özellikle de 8 inc boyutundaki devasa multimedia ekranı adeta bir tablet bilgisayar izlenimi vermektedir. Araçta toplamda 6 hava yastığı bulunması onun insan yaşamına ne kadar değer verdiğinin göstergesidir

Koltuğa oturduğunuzda geniş kokpit alanı sizi bunaltmıyor. Multimedia ekranının avantajıyla, karmaşık bir dünya düğmelerden arındırarak daha yalın bir tasarıma büründürülmüş. Koltuğa oturunca hissettiğiniz rahatlık, vücudunuzu koltuğun sarmasıyla perçinleniyor. Onu ön plana çıkartmayı başaran en büyük özelliği de led ambiance özelliği olsa gerek. Led lmbalar seçmiş olduğunuz sürüş modlarına göre şekilleniyor. Adeta yeni bir araba almış hissiyatına bürünebilirsiniz.

Renault Megane 2022 Motor Seçenekleri

 Renault Megane Motor Seçenekleri için öncelik dizel dCi motoruyla başlayalım.

 • 1.5 dCi Dizel 90 Beygir Manuel 6 ileri şanzımanla geliyor.
 • 1.5 dCi Dizel110 Beygir Manuel 6 ileri
 • 1.5 dCi Dizel EDC 110 Beygir Otomatik Vites EDC şanzıman 6 ileri
 • 1.5 dCi Dizel 130 Beygir Otomatik Vites 6 ileri.

Megane 4 dizel dışında, benzinli motor da iki alternatif bulunmaktadır.

 • 1.6 Benzinli Motor 16 Valf 115 Beygir, Manuel 6 ileri vites kutusu
 • 1.2 TCe Benzinli motor 130 Beygir EDC – Otomatik 7 ileri vites kutusu

Renault Megane 2022 Teknik özellikleri

Renault Megane 2022 Teknik özellikleri arasında ön plana çıkan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Dur & Kalk işlevli
 • Adaptif Hız Sabitleyici
 • Aktif Acil Durum Fren Sistemi,
 • Arka Çapraz Trafik Uyarısı
 • Elektronik park freni gibi yeni sürücü destek sistemleri de bulunuyor.

Renault Megane 4 Boyutları

Renault Megane 4 boyutlarında gayet tatminkâr rakamlarla karşılaşıyoruz. Rakam bazında konuşmamız gerekirse,

 • 63 MM uzunluğu gayet yeterli.
 • Eğer Stepne yoksa bagajda 550L kapasite sunulmaktadır.
 • Megane 4 Yüksekliği: 1,44 M
 • İçine oturunca tavan yüksekliği olan 1,36 uzun boylu sürücüler için büyük avantaj.
 • Otomobilin Genişliği de: 1,81

Renault Megane 2022 Fiyat Listesi

Oyak Araç Kampanyası 2022 Fiyat Listesi ve Modeller

İlgili İçerik
Oyak Araç Kampanyası 2022 ne zaman yapılacak? OYAK araba kampanyası 2022  geçen yıl düzenlenmeyince, gözler bu seneye çevrildi. Oyak Kurumu Eylül bülteninde yapmış olduğu açıklama kapsamında OYAK Renault askeri personel...
 • Renault Megane 2022  Joy  Donanım 1.3 TCe Benzinli Manuel Vites140 beygir: 532000 TL
 • Renault Megane 2022 Joy Donanım 1.3  TCe EDC Benzinli OtomatikVites140 beygir: 551000 TL
 • Renault Megane 2022 Joy Donanım 1.5 Blue dCi EDC Dizel OtomatikVites115 beygir: 546000 TL
 • Renault Megane  2022 Touch Donanım 1.5 Blue dCi EDC Dizel OtomatikVites115 beygir: 585000 TL
 • Renault Megane  2022 Icon Donanım 1.3 TCe EDC Dizel Otomatik Vites 140 beygir: 598000 TL
 • Renault Megane 2022 Icon Donanım 1.5 Blue dCi EDC Dizel Otomatik Vites 115 beygir:  516000 TL

** Fiyatlar, Renault resmi web sitesinden alıntılanmıştır.

Ayrıca, otomobile avantajlı rakamlarda sahip olmak isterseniz ve askeri personel mensubu bir tanıdığınız varsa Oyak araba kampayası 2022 kapsamında otomobile avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Oyak kampanyası 2022 araçları ve fiyat listesi – Debriyaj.net
  Oyak kampanyası 2022 araçları ve fiyat listesi – Debriyaj.net
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 hafta önce

  […] nedir, çözüm yöntemleri nelerdir? Renault Clio 2022 Fiyat listesi ve özellikleri Renault Megane 2022 fiyat listesi ve özellikleri Oyak Total kampanyasıyla ucuz yakıt alın! En iyi otomatik şanzıman hangisi? Ehliyet […]

  Cevapla
  1
Giriş Yap
Yazı Ekle