Oyak Araç Kampanyası 2022 Fiyat Listesi ve Modeller

Okunuyor Oyak Araç Kampanyası 2022 Fiyat Listesi ve Modeller

Oyak Araç Kampanyası 2022 ne zaman yapılacak? OYAK araba kampanyası 2022  geçen yıl düzenlenmeyince, gözler bu seneye çevrildi. Oyak Kurumu Eylül bülteninde yapmış olduğu açıklama kapsamında OYAK Renault askeri personel kampanyası 2021 yılında düzenlenmeyeceğini ve üretim ve stok durumlarının yeterli olması durumunda Oyak Araç Kampanyası 2022’nin Şubat ayında yapılacağını resmi olarak duyurmuştu.

Fakat, yaşanan sorunların devam etmesi nedeniyle aldığımız duyumlara göre kampanya  Temmuz ayında gerçekleştirilecek.  Diğer bir söylentiye göre de kampanya, 2022 Oyak araç kampanyasının yıl bazına dağılıp Oyak sicil numarasına göre farklı dönemlerde yapılacak. Tüm gelişmeleri sizler için takip etmeye devam edeceğiz.

🌟 Oyak Araç Kampanyası 2022 Ne Zaman Düzenlenecek?

Oyak  araç kampanyası 2022 senesinde OYAK Kurumunun yapmış olduğu Eylül bülten bildirisi kapsamında 2022 yılının Temmuz ayında gerçekleştirilecek. Her ne kadar böyle bir duyuru yapılmış olsa da aynı bildirim içinde “Stokların ve şartların elvermesi durumunda” ibaresi de eklenmiş. Anlayacağınız zaman bize neyi gösterecek bilemiyoruz. Fakat yaşanan bu elektronik çip krizinin aşılıp, otomobillerin sağlıklı bir üretim periyoduna girmesiyle birlikte Oyak araç kampanyası 2022’nin Temmuz ayı içerisinde gerçekleşmesinin önünde hiçbir engel görünmüyor. Tabi ki yaşantımızın her şeye gebe bir yapıda olduğunu da unutmayalım. Bizleri 2022’de farklı sürprizler bekliyor olabilir.

Fakat 2021 senesinde Oyak Araç kampanyasının düzenlenmeme sonucunun, Oyak kampanyası 2022 ‘nin daha cazip bir şekilde geleceğine de de yorulabilir. Çünkü üyeler, otomobil alımı için uzun süredir bu kampanyayı beklemektedirler. Gelişmeleri hep birlikte takip ederek yorumlayacağız. Peki, gerçekleştirilen Oyak Renault Otomobil kampanyasına kimler ve nereden başvuru yaparak faydalanacak?

Oyak Araba Kampanyası 2022’den kimler yararlanabilir?

Oyak araba kampanyası 2022’den  kimler faydalanabilir? sorusuna verilebilecek en net yanıt “Prim ödeyen herkes!” Emekli bir Oyak mensubu ya da aktif çalışan bir personel rütbe farklılığı gözetilmeksizin OYAK Kampanyası 2022den faydalanabilir. Maaşından belirli oranlarda Oyak kurumuna kesinti yapılıyorsa, Oyak üyeliğiniz de devam ediyor demektir. Eğer sağlamasını yapıp kontrol edeyim derseniz de, IOS Store ya da Google Play market üzerinden OYAK PLATFORM uygulamasını indirip, üyeliğinizin sorgulamasını yapabilirsiniz. Oyak üyelerinin dışında Oyak araç kampanyasına katılım sağlayabilecek istisnai bir kitle var –ki onlar da Oyak İştirak Çalışanları.

Oyak araç kampanyası 2022 fiyat listesi

Oyak araç kampanyası 2022 fiyat listesi

Oyak Araç Kampanyası 2022 fiyat listesi

Oyak araç kampanyası 2022 fiyat listesi en düşük ve en üst donanıma göre ayrı ayrı listelenmiştir. En düşük fiyat en düşük paketi, en yüksek fiyat da en donanımlı paketi ifade etmektedir. Tek paket opsiyonu sunulan Elektrikli araçlar dışında, Kadjar otomobilin farklı bir alternatifi olmadığı için aynı rakamlar yazıldı. Oyak kampanyası 2022 ‘de listelenen Renault araçların satış fiyatı aşağıdaki şekildedir.

 

 

 • Yeni Clio Oyak kampanyası fiyatı:  399.650₺434.300₺
 • Renault Taliant Oyak kampanyası indirimli fiyatı:  319.950₺ –  432.400₺
 • Renault Twizy Oyak kampanyası indirimli fiyatı: 295.150₺
 • Renault Zoe Oyak kampanyası indirimli fiyatı:  619.500₺
 • Renault Captur Oyak kampanyası indirimli fiyatı: 567.100₺633.850₺
 • Renault Megane Oyak kampanyası indirimli fiyatı: 402.550₺ –  632.300₺
 • Renault Kadjar Oyak kampanyası indirimli fiyatı: 710.950₺
 • Renault Talisman Oyak kampanyası indirimli fiyatı: 939.750₺
 • Renault Koleos Oyak kampanyası indirimli fiyatı:  872.600
 • Renault Express Oyak kampanyası indirimli fiyatı:  242.800₺ – 270.800 ₺

** Rakamlar 05.05.2022 tarihi itibariyle güncellenmiş ve Saat: 09:00 fiyatları baz alınmıştır. 

 • En düşük fiyat en boş paketi, en yüksek fiyat en dolu paketi ifade eder.
 • Tek paket seçenekleri aynı rakamlarla ifade edilmiştir.
 • Otomobilinizde bulunmasını istediğiniz ek özellikler, özellik karşılığı fiyat kapsamında otomobilinizin üzerine eklenecektir..

➡️Oyak Dacia Araç Kampanyası 2022 Fiyat Listesi

Dacia Oyak araç kampanyası 2022 Fiyat Listesinde Dacia marka otomobillere yer verdik. Bildiğiniz gibi Dacia, ilk kuruluşunda Romanya’nın üretimini sağladığı bir otomobil firmasıyken, hisselerin tamamını Renault’un almasıyla birlikte Renault çatısı altında hizmet sunmaya devam etti. Birçok parçaları aynı, Tüm Renault Servislerinizde Dacia araçlarında bakım onarım hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Üstelik satış rakamları da Renault marka araçlara göre oldukça makul seviyelerde. Ülke genelinde çok sayıda mutlu kullanıcısı var. Sizler de Oyak Dacia kampanyası 2022 Fiyat Listesi arasından bütçeniz ve tercihleriniz kapsamında otomobil sahibi olabilir ve mutlu müşteriler kervanındaki yerinizi alabilirsiniz.

Dacia Duster, Sandero ve Stepway modelleriyle bu yıl ilk kez üretildi. Bu nedenle de otomobile sahip olmanız durumunda yeni kasa bir aracı kullanmanın mutluluğuyla uzun süre kullanabilirsiniz. Çünkü, araç üzerinde en azından 2-3 yıl her hangi bir kasa değişimi söz konusu olmayacaktır.

 • Yeni Dacia Sandero Oyak kampanyası fiyatı: 371.900₺ 
 • Yeni Dacia Sandero Stepway Oyak kampanyası fiyatı: 358.300 ₺394.700₺ 
 • Dacia Duster Oyak kampanyası fiyatı: 379.900  ₺ *-  500.900 ₺
 • Dacia Duster Logy Oyak kampanyası fiyatı: 323350 ₺
 • ** Rakamlar 05.05.2022 tarihi itibariyle güncellenmiş ve Saat: 09:00 fiyatları baz alınmıştır. 

Değişkenli fiyat opsiyonları seçeceğiniz araca göre değişkenlik gösterdiği için yazıldı. Aynı aracın en dolu versiyonunu ya da baz versiyonunu almak tamamen üyelerin tasarrufu. Stoklar kapsamında dilediği otomobili tercih edebilmektedir.

 • En düşük fiyat en boş paketi, en yüksek fiyat en dolu paketi ifade eder.
 • Tek paket seçenekleri aynı rakamlarla ifade edilmiştir.
 • Otomobilinizde bulunmasını istediğiniz ek özellikler, özellik karşılığı fiyat kapsamında otomobilinizin üzerine eklenecektir..
 • ** Rakamlar 06.05.2022 tarihi itibariyle güncellenmiş ve Saat: 09:00 fiyatları baz alınmıştır. 

Oyak Araç Kampanyasına nasıl başvurulur?

Oyak araç kampanyası başvurusu OYAK PLATFORM uygulaması üzerinden düzenleniyor. Pandeminin belki de olumlu tek yönü bu oldu. Önceki yıllarda Oyak Renault araç kampanyasına başvurmak için İzmir-İstanbul ya da Ankara’da bulunan Mais Şubelerinin her hangi birisine gidip işlem yaptırmanız gerekiyordu. Oyak bu uygulamayı Oyak Kampanyası 2020 ‘yi düzenlerken kaldırdı. Artık bütün başvuruları Oyak Platform üzerinden alıyor.

IOS Store ya da Google Play market üzerinden kolaylıkla indirebileceğiniz OYAK PLATFORM üzerinden, Oyak üyelerine bildiri gönderiyor. Daha sonra üyeler ekrana tıklayarak “Kampanya kaydını” yaptırıyorlar. Kayıt aşamasında sizlere fiyatları aktarmanın dışında almak istediğiniz araçları da listeliyorlar. Seçiminizi yaptıktan sonra bilgileriniz Çağrı Merkezine ya da Renault Dialog sistemine düşüyor. Telefonla sizlere dönüş yapıyorlar. Bu aşamada dilerseniz seçtiğiniz aracı değiştirebilir, dilerseniz de aynı araç üzerinde işlem yaptırmaya devam edebiliyorsunuz.

Telefon görüşmesinde “İşlemlere online devam etmek mi istersiniz yoksa fiziki ziyaret mi yapacaksınız” sorusu yöneltiliyor. Fiziki olarak ziyaret yapacaksanız İstanbul, Ankara ya da İzmir şehirlerindeki Mais Şubelerinin her hangi birisine gitme zorunluluğunu hatırlatmak isteriz.Süreci şubeler üzerinden yürütüyorsunuz.

“İşlemlerime online devam etmek istiyorum” alternatifini seçmeniz durumunda da aracınızı yalnızca teslim almaya gidiyorsunuz. Üstelik yalnızca şubelere değil, dilediğiniz bayilere. Örneğin Şırnak’ta görev yapan bir askeri personel, bulunduğu ilden bütün işlemleri pratik bir şekilde yapabilir ve teslimat seçenekleri arasında kendisine en yakın bölgeyi bildirerek aracını kullanmanın keyfini yaşayabilir.

➡️ Oyak araç kampanyası ödeme planı nasıl oluyor?

Renault Captur oyak kampanyası 2022

Renault Captur oyak kampanyası 2022

Oyak  araç kampanyası ödeme planı şimdiye kadar her yıl sabit bir şekilde ilerledi. Kural kapsamında seçmiş olduğunuz otomobilin toplam satış tutarının %30 oranını nakit bir şekilde ödemeniz gereklidir. Bu rakam kampanyaya başvuru aşamanızda sizlerden tahsil ediliyor. Kalan rakamı ödeme yönteminizse tamamen kendi tasarrufunuza bırakılmış. Fakat oldukça cazip ödeme yöntemlerinin sizi beklediğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Mesela, 48 Aya için 0 faiz oranından faydalanabilirsiniz. Eğer çekeceğiniz tutar yüksekse 0 faiz yerine, oldukça düşük faizli ve uzun döneme yayılan kredi seçeneklerinden faydalanmanız da mümkün.

Oyak araba kampanyası ödeme seçeneğine örnek verecek olursak,

 • Renault Megane baz modelin OYAK kampanyası 2022 indirimli rakamı : 423.900 ₺
 • Ödeyeceğiniz peşinat oranı: 127.000 ₺ – Bu rakam ödemeniz gereken en düşük peşinat oranını ifade eder. Eğer durumunuz varsa peşinat oranınızı yükseltip, ödemelerinizi düşürebilirsiniz.
 • Çekeceğiniz kredi tutarı: 296000
 • 48 Ay 0 Faiz kapsamında ödeyeceğiniz rakam:6.160 ₺

Krediyi 48 Ay’a yayma zorunluluğunuz da bulunmuyor. Ödeme gücünüz yüksekse daha düşük ay için 0 faiz kampanyasından da faydalanabilirsiniz. Örneğin, 12 Ay için başvurursanız Ayda 25.075 ödeme yaparak otomobilinize sahip olabilirsiniz.

➡️Oyak’tan araba almak mantıklımı?

Oyak’tan araba almak mantıklımı düşüncesine kapılıp, araştırma içine giren çok sayıda Oyak üyesi bulunuyor. Bu sorunun yanıtı kesinlikle EVET. Hatta tavsiyemiz acili yetiniz yoksa otomobil almak için Oyak Araç kampanyası 2022’yi beklemeleri yönünde. Çünkü, kampanya dönemlerinden inanılmaz cazip fiyat avantajı ve çok güzel ödeme şartları Oyak üyelerini beklemektedir.

➡️Oyaktan araba almanın şartları nelerdir

OYAK’tan araba almanın tek şartı, üzerinize tanımlı olan bir oyak üyeliğinizin bulunması. Eğer oyak üyesi ya da iştirak grubundaysanız oyak kampanyasından araç alabilirsiniz. Oyak üyeliğiniz yoksa da güvendiğiniz bir oyak üyesi yakınınız olması durumunda aracınızı onun üzerine alıp kullanmanız da mümkün.  Oyak Kampanyadan her yıl yalnızca bir adet araç satın alabilir ve ödeme koşulları konusunda önünüze çıkan opsiyonlardan dilediğinizi seçip, otomobilinizi keyifle kullanabilirsiniz.

➡️Oyak araba kampanyası kullanıcı yorumları

Oyak araba kampanasının kullanıcı yorumlarını incelediğimizde teslimat süreci dışında hiçbir şikâyet bulunmuyor. Kampanya kapsamında seçiminiz yapacağınız otomobil size özel üretilmektedir. Stokta bulunmayıp, üretim yapıldığı için de Oyak araç kampanyası teslimatları siparişinizden yaklaşık olarak 3-4 ay sonra teslim ediliyor. Onun dışında avantajlı fiyat ve ödeme şekilleriyle tüm üyeleri mutlu etmeyi başaran bir kampanya. Bu nedenle de hemen herkes Oyak kampanyası 2022’yi beklemektedir. Peki, rakamlar nasıl olacak?

➡️Renault askeri personel indirimi ne kadar?

Renault askeri personel indirimi seçimini yapacağınız araç kapsamında farklılık gösteriyor. Oyak kampanyası aslında sürekli devam ediyor. Oyak üyeleri ne zaman giderse gitsin, Mais Şubelerine başvuru yapmaları durumunda en az %5 oranında Renault Asker indirimden faydalanabiliyorlar. Dönem dönem araç ve stok durumuna göre bu oran daha da yükselebilir. Anlayacağınız her durumda oyak üyeleri avantajlı fiyat oranında faydalanabiliyorlar. Bu yüzden d e Renault Oyak indiriminin sürekliliğinden bahsedebiliriz. Üstelik bu satış kanadıyla sınırlı da değil. Otomobilinizi satın aldıktan sonra Satış Sonrası kısmında tüm bakım ve onarımlarınıza %10 oranında indirim alıyorsunuz.

Oyak, düzenlediği özel kampanya kapsamında her yıl belirli dönemlerde gerek araç gerekse ödeme koşullarında oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır.

➡️Oyak araç kampanyası 2022 araç teslimatları ne zaman yapılır?

Oyak araç kampanyası 2022 araç teslimatları konusunda biraz sabırlı olmanız gerekecek. Çünkü kampanya kapsamında stoklardan araç satışı yapıldığı gibi, sipariş üzerine de satış yapılmaktadır. Eğer stokta stoktan bir araç alırsanız işlemlerin tamamlanmasıyla hemen aracınızı teslim alabilirsiniz.

Stok dışında üretilecek bir araç almanız durumunda bekleyeceğiniz süre, seçeceğiniz araca göre değişkenlik gösterecektir. Türkiye’de üretilen Clio 5 ve Megane’ı seçmeniz durumunda ortalama olarak 2 Ay sonra otomobilinizi teslim alabilirsiniz. Yurt dışından getirilen ithal modellerin teslim tarihiyse geçmiş kampanya dönemlerinde ortalama 4 ay süreyle gerçekleştirilmiştir. Özetle stoktaki aracı hemen, yerli üretim aracı 2 ay, ithal aracı da 4 ay sonra teslim alabiliyorsunuz.

Oyak kampanyası 2022 ‘ye yönelik bütün gelişmeler bu şekildeyken, Oyak Renault Otomobil kampanyası 2021 ‘in neden yapılmadığına da değinelim.

➡️Oyak Renault kampanyası 2021 fiyatı

Oyak Renault Kampanyası 2022 Fiyat Listesi kurum tarafından açıklanmadığı için henüz net rakamları veremiyoruz. Fakat Oyak Üyelerinin her dönemde avantajlı fiyatlarlar kapsamında araç sahibi olduklarını belirtmek isteriz. Renault yılın 365 günü gereke satış gerekse de satış sonrası kanadında Oyak üyelerine belirli oranlarda indirimle hizmet vermektedir. Tabi bu oran, yılın belirli dönemlerinde düzenlenen Oyak kampanyası kadar cazip olmasa da yine de güzel rakamlara araç sahibi olabiliyorsunuz.

Oyak Kampanyası 2022 açıklanınca fiyat listesini en ince ayrıntısına kadar öncelikli olarak Debriyaj.net takipçileri olarak öğrenmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız. Şimdi sizlere Oyak kampanyası 2022 Fiyat listesini, mevcut şartlar kapsamında aktaracağız. Kampanya dışı indirim oranlarını bile, Renault’dan araç almak isten perakende müşterilerine göre oldukça cazip seçeneklerde. Kampanya kapsamında Renault ve Dacia araçların satışı yapılıyor. Bizler de sizlere her iki modele ait araçların satış fiyatlarını ayrı ayrı aktararak bilgilendireceğiz.

➡️Oyak araba kampanyası 2021 ne zaman yapıldı?

Oyak araba kampanyası 2021 yılında Mart ayında başlayacağı planlanmıştı. Fakat hem ülkemizi hem de tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüse bağlı, ağır koşullar birçok şeyi etkilediği gibi Oyak Araç Kampanyasının sekteye uğramasına neden oldu. Mart ayındaki olumsuz gelişmeler, artan vaka sayılarının etkisiyle Temmuz ayında kampanyanın yapılması kararlaştırılmıştı.

Süreç ne yazık ki planlandığı gibi gitmedi. Otomotiv sektörüne yönelik, haberlere bile konu olan Çip krizi Renault dâhil bütün otomobil üreticilerinin belini büktü. Üretilmeyen ve stokları tükenen çipler nedeniyle üretilemeyen otomobillerin satışı yapılamadığı için Ekim 15 olarak planlanan Oyak Renault Araç Kampanyası 2021 yılında hüsrana uğradı. Oyak araba kampanyası 2021 ne zaman yapılacak konusundaki meraklı bekleyiş Oyak Kurumun yapmış olduğu bildiriyle sonlandı. Üyelere bilgilendirme amaçlı gönderilen Şubat Bülteninde kampanyanın bu sene yapılamayacağını resmi olarak bildirdi. Daha sonra kampanya yine ertelenerek Temmuz ayına uzatıldı.

 

➡️Oyak araba kampanyası nedir?

Oyak araba kampanyası, Renault’un her yılın belirli dönemlerinde düzenlediği ve Oyak üye ve iştiraklerine avantajlı fiyat koşullarının yanında, cazip kredi koşulların sunulduğu özel bir kampanyadır. Tüm Oyak üyeleri her sene bu kampanyayla birlikte otomobil sahibi olurlar.

➡️Oyak araba kampanyası başvuru şartları nelerdir?

Oyak araba kampanyası başvurmak için Oyak üyesi olması yeterli. Eğer sizin Oyak üyeliğiniz yoksa, tanıdığınız bir Oyak üyesi üzerine aracı alıp, kendiniz de kullanabilirsiniz.

➡️Oyak araba kampanyasından alınan araç ne zaman satılabilir?

Bu kampanyadan araç alıp daha binmeden bile satan, internete ilan vererek kendi kar payını koyan çok sayıda kullanıcı var. Kredi borcu olmadığı sürece satışınızı yapmanızda bir engel yok.

➡️Oyak araç kampanyasından kaç araba alabilirim?

Kampanya kapsamında her üyeye 1 araç tanımlanmış. Her yıl bu hakkınızı kullanabilirsiniz.

➡️Oyak araba kampanyası 2020 ne zaman yapıldı?

Oyak kampanyası 2020 yılında Yaz döneminde yapılıp, tarihinin en büyük satış rakamlarına ulaşmıştır.

➡️Oyak askerlere yüzde kaç indirim yapıyor?

İndirim konusu aracın türüne göre değişkenlik göstermektedir. Kampanyanın olmadığı durumlarda üyeliğiniz kapsamında Renault’tan satış aşamasında Min. %5 oranında indirim sağlanmaktadır. Bu oran seçimini yapacağınız otomobil tipine göre değişkenlik de gösterebilir.

➡️Oyak üyesi değilim, kampanyadan nasıl faydalanabilirim?

Oyak üyesi olmak, kampanyadan faydalanmanın en önemeli koşulu. Oyak üyesi değilseniz, oyak üyesi olan bir yakınınız üzerinden otomobil alıp kullanabilirsiniz.

Ayrıca avantajlı fiyat politikası aracı satın aldıktan sonra, satış sonrası kanadında da devam ediyor. Servis bazında işlem yaptırmak istediğinizde Oyak’a bağlı olan Renault Mais şubelerini ziyaret ederseniz; tüm mekanik bakım ve onarımlarınıza işçilik ya da yedek parça gözetilmeksizin %10 oranında sabit indirim uygulamaktadır. Sonuç olarak Oyak araç kampanyasından tüm OYAK üyeleri faydalanabilirken, satış bazında değişkenlik gösteren fiyat indirim oranları, satış sonrası kısmında %10 olarak sabitlenmiştir.

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • iDİL
  iDİL
  ziyaretci
  4 hafta önce

  2 Senedir kampanyayı beklemekten bir hal olduk. :))

  Cevapla
  6
Giriş Yap
Yazı Ekle