1. Ana Sayfa
  2. Elektrikli

MG Elektrikli Araçlar Türkiye'de

MG Elektrikli Araçlar Türkiye pazarına giriş yaptı. Dünyada tutulan bu firma ülkemize hangi modellerle girdi, fiyatları ne kadar? Sizler için tüm araçları listeledik.

Mg Elektrikli Araba 2022 Yılında Türkiye pazarına girdi!
0

Mg Elektrikli Araba Türkiye’de! MG Araba markası 10 ülkeyle paralel bir şekilde bu yıl Türkiye pazarına elektrikli otomobillerle giriş yaptı. MG Türkiye Fiyatları vergi dilimi nedeniyle diğer ülkelerden çok daha yüksek düzeylerde seyretse de MG elektrikli arabalarının Türkiye’de ki satış rakamları ve ulaşabileceği kitlenin yorumları oldukça merak ediliyor. MG’nin otomobillerini tanımadan önce firma olarak kendisini tanıyalım.

Mg araba markası kimin?

MG araba markası İngiliz kökenli bir şirket olmakla birlikte tam açılımı Morris Garages olarak adlandırılmaktadır. Mg araba markası Ülkemize giriş yaptığı ilk otomobil de %100 elektrikli motora sahip ve SUV sekmentinde bir araç olan ZS EV.. Göz alıcı tasarıma sahip olsa da özellikle ekonomik koşullar baz alındığında Mg araba fiyatları çok daha fazla merak edilen bir konu oldu.

Mg Elektrikli Araba fiyatları 2022

MG Elektrikli Araba fiyatları 2022 yılında ülkemizdeki versiyonları ve satış rakamları şu şekildedir.

Araç
Tipi
Motor
Tipi
Beygir
Gücü
Batarya
Kapasite
Yakıt tüketimSalınım

 

Değeri

TescilFiyat
MG ZS Comfort 1.5 5MTBenzin106 PS6,6 lt / 100km149 gr/km1.972 ₺649.000 ₺
MG ZS Luxury 1.0T 6ATBenzin111 PS7,2 lt / 100km163 gr/km1.387 ₺624.000 ₺
MG ZS EV Luxury%100 Elektrik143 PS44.5 kWsa0 gr/km1.205 ₺779.000 ₺
MG EHS PHEV ComfortPlug-in Hybrid258 PS16.6 kWsa1.8 lt / 100 km43 gr/km1.972 ₺939.000 ₺
MG EHS PHEV LuxuryPlug-in Hybrid258 PS16.6 kWsa1.8 lt / 100 km43 gr/km1.972 ₺999.000 ₺

MG Elektrikli araba teknik özellikleri

Mg Araba Fiyatları 2022MG Elektrikli araba teknik özelliklerini incelediğimizde  4314 mm uzunluk, 1644 mm yükseklik ve 1809 mm genişlikle karşımıza çıkıyor. MG markası satışını gerçekleştirdiği bütün araçlarına 7 yıl & 150 bin km garantisi vermektedir, SAS Hız Yardımcısı, Akıllı Uzun Far Asistanı (IHC), Auto Holder, EBD’li ABS e-Call, , ESP, Fren ve Yokuş Kalkış Desteği ve Trafik İşareti Tanıma (TSR) gibi  özellikler otomobilde kendilerini ön plana çıkartmayı başarıyor.

MG elektrikli aracın performansına değinecek olursa, spor mod üzerinde 0-100 KM arası hızlanmaya 8 saniyede ulaşıyor. Farklı sürüş modları da mevcut, örneğin ekonumi moduna alarak otomobilin menzilini oldukça uzatabilirsiniz. Suspansiyon kısmının fazla sert bir yapıda olmadığından söz edebilir. Oradaki darbeyi sönümleme hissiyatı özellikle de Türkiye’de bozuk yollarda en çok aranan özelliklerin başında yer alıyor.

Thumbnail
Önerilen Yazı
Citroen Elektrikli Araba; Citroen Ami 2023 İnceleme, Fiyat, Özellikleri

Aracın olumsuz bir noktasına temas etmemiz gerekirse, pil kapasitesi ve şarjına değinebiliriz. Her hangi bir elektrik prizinden otomobile tam 20 saatte tam şarja ulaştırabiliyorsunuz.

MG Araba yorumları

MG Araba yorumları köşemizde sonuç olarak ülkemize bu sene giriş yapan ve yakıt masraflarının bulunmadığı tamamen elektrikli bir otomobil olduğundan söz edebiliriz. Teknolojinin yeni yayılmaya başlaması bu riski almaya değer mi? Sorusunu da paralelinde getiriyor. Fakat, önümüzdeki yıllarda tüm araçların tamamen elektrikliye dönmelerinin yüksek ihtimal olduğunu hatırlatmak isteri.z Çünkü artık hiçbir firma talep edilen emisyon değerlerini içten yanmalı motorlarda karşılayamıyor.

Sık sorulan sorular

Sık sorulan sorular başlığı altında MG markasını daha yakından tanıyalım istedik.  Bu sayede otomobil hakkında zahmetsizce kısa ve net bilgilere erişim sağlayabileceksiniz. Okuyucularımızın genel anlamda yönlendirdiği soruları şu şekilde sıralayabiliriz.

MG Marka Araba nerenin?

MG markası, İngiltere kökenli bir firma olmakla birlikte ülkemize 2021 senesinde giriş yapan Morris Garages firmasını ifade etmektedir.

MG Türkiye Distribütörü kimdir?

MG Türkiye Distribütörlüğünü ülkemizde Doğan Holding Firması üstlenmiştir.

MG marka araba fiyatları ne kadar?

MG marka araba fiyatları 395.000 ve 409.000 rakamları arasında, seçeceğiniz modele göre değişkenlik göstermektedir.

MG Elektrikli araç kaç KM gider?

MG Elektrikli araç sahip olduğu motorlar yaklaşık 293 KM Yol yapıyor. Bu rakam, performans talebinize göre daha da aşağılarda seyredebilir.

MG Elektrikli araç kaç saatte şarj olur?

MG Elektrikli araç kaç normal bir elektrik prizinden ortalama 20 Saat sürede şarj olmaktadır. Bu nedenle de uzun yol seyahatlerinizde uzun molalar vermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

MG Neyin kısaltması?

MG Arabanın kısaltmaları, Morris Garages açılımını ifade etmektedir.[

MG araba hangi modelleri var?

MG araba şimdilik 2 adet %100 elektrikli otomobille karşımıza çıkıyor. Duyumlarımıza göre firmanın 2022 yılı içinde %100 elektrikli motor yerine benzinli motora sahip içten yanmalı bir araçla ülkemize giriş yapacağı yönünde. Kim bilir belki de yarı elektrikli ve yarı benzinli teknoloji olan Hybrit motorla da onu görebiliriz.

MG Arabalarla ilgili aklınıza takılan her türlü soru ya da araca yönelik deneyimlerinizi bizlere YORUMLAR bölümünden aktarabilir ve hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz. Otomobil hakkında resmi web sitesinden bilgi almak için de MG Türkiye  adresine giriş yapmanız yeterlidir.

1 kez oylandı, 5 üzerinden 5 puan aldı.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin önde gelen otomobil firmalarının satış sonrası bölümlerinde önemli roller üstlendim. Halen kariyerime yönelik çalışmalarım devam ederken, Debriyaj.Net bünyesinde Satış Sonrası Bölüm sorumlusu olarak görev alarak çalışmalarımı teknolojik alana da yansıtmaya karar verdim.


Yorum Yap