1. Ana Sayfa
  2. İkinci El

Gürcistan Araba Fiyatları 2023

Ülkemizde ağırlaşan ÖTV şartları otomobilleri almayı neredeyse imkansız kıldı. Fakat, Gürcistan'da durum hiç de öyle değil. Gürcistan'dan araba alabilir ve hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri sizin için sıraladık.

Gürcistan Araba Fiyatları 2023 Güncel LİSTE
Gürcistan araba fiyatları
0

Gürcistan Araba Fiyatları ülkemizdeki ağır vergi şartları, sürekli artan rakamlar nedeniyle yoğun bir şekilde araştırılıyor. Gürcistan Araba Fiyatları 2022 yılında 4000$ dan başlayan komik rakamlarla alıcısına ulaştı. Bu rakam bizim için bir otomobil almak konusunda komik bir rakam gibi görünse de, Gürcistan’da bu rakamlara neredeyse hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Gürcistan 2 el araba sahibinden araba almak için ülke bazındaki popüler araba siteleri (Bizdeki malum sarı site) aracılığıyla otomobil alıp, kullanmanız mümkün. Tabi ki Gürcistan araba sitesi inceleyişiniz ve talip olup almak istemeniz durumunda uymanız gereken farklı kurallar da mevcut. Gürcistan Araba Siteleri her ne kadar araçları yayınlasalar da, peşinden yapmanız gereken bütün süreçler burada!Öncelikle otomobilin ortalama rakamlarını ve bulabileceğiniz siteleri inceleyelim. Gürcistan araba fiyatları arasında bütçeniz kapsamında harika bir araca sahip olmak için yapmanız gerekenler çok basit!

Gürcistan Araba Fiyatları

Gürcistan Araba Fiyatları konusunda tek bir örneklendirme yapalım. Tek tek Gürcistan araba piyasasını incelemektense, örneklendirme üzerinden piyasa hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.  Mesela, Honda Civic Model 1.5 Turbo Benzinli motor 2017 model, hatasız bir araca 9.000 dolara sahip olabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız! Ülkemizdeki vergi politikası ve satış rakamları baz alındığından rakam neredeyse 5/1 oranında değişiyor. Yalnız, aracı alırken dikkatli olun. Ülke genelindeki duruma oradaki galericiler de vakıf olduğundan, rakam bazında abartma yapabiliyorlar. Bu nedenle, Gürcistan 2 el araba sahibinden alınması ilk tercihiniz olsun.

Gürcistan 2 el araba sahibinden bulmak

Gürcistan 2 el araba sahibinden bulmak için tıpkı ülkemizde olduğu gibi Gürcistan araba sitesinde araştırıp yapıp filtreleme yöntemiyle direkt olarak otomobil satıcısına ulaşacağız. Gürcistan 2 el araba sitesi arasında en ön plana çıkan, en sık kullanılan ve en hesaplı bir şekilde otomobil bulabileceğiniz araçları da sizler için listeledik.

Gürcistan Araba Siteleri

Gürcistan Araba Siteleri oldukça fazla. Hatta Batum’a gidip, elleriniz cebinizde gezip otomobilleri de görebilirsiniz. Vize sorunu olmadığı için hem turistlik bir gezi yapıp hem de ticaret yapmak mümkün. Fakat ben önden Gürcistan 2 el araba sitesinde bir inceleme yapıp fikir edineyim, duruma göre sonra giderim düşüncesindeyseniz de Gürcistan araba fiyatlarını araştırmak için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

Autopapa – Gürcistan araba sitesi

Autopapa, Gürcistan araba sitesi seçeneğinde başvuracağınız ilk kaynak olsun. Site için ülkemizin, Sahibinden sitesini muadil gösterebiliriz. Gürcistan 2 el araba sitesi seçenekleri arasında Gürcistan araba fiyatlarını en sağlıklı şekilde bulabilirsiniz. Siteye giriş yapmak için, TIKLAYIN!

Sitenin işleyişi oldukça basit, erişim sağladıktan hemen sonra Ana Sayfa’da filtreleme seçeneği çıkıyor. Tavsiyemiz Choreme tarayıcısıyla giriş yapın, bu sayede Sağ tıklayıp “Türkçe ’ye” diyerek Gürcistan araba sitesinde rahat bir şekilde gezinebilirsiniz.

Mankana – Gürcistan araba sitesi

Mankana, Gürcistan araba sitesi listesinde kendisine 2. Sırada yer bulabilir. Ülkemizdeki muadili Sahibinden değil de, Arabam sitesi olarak adlandırabiliriz. Her ne kadar ilk kurulan online Gürcistan araba sitesi olsa da, popülaritesini koruyamamış. Yerel halkın en yoğun kullandığı ikinci sıradaki Gürcistan 2 el araba sitesi konumunda yer alıyor. Siteye giriş yapmak için; TIKLAYIN!

Thumbnail
Önerilen Yazı
Oyak Araç Kampanyası 2022 Aralık Ayı Güncel Listesi

Gürcistan araba sitesi için örneklendirebileceğimiz çok fazla muadil var. Fakat, bu iki site sizin işinizi fazlasıyla görecektik. Gürcistan 2 el araba sahibinden satılık konumda olan bütün araçlar burada listelenmiş bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Eğer aracınızı beğenmişseniz en kilit soruya geçelim. Ülkemize nasıl getireceğiz?

Gürcistandan araba almak yöntemi nedir?

Gürcistandan araba almak oldukça kolay fakat ülkemizde kullanımı sorun. Kanunda bu durum açık bir şekilde belirtilmiş. “185 gün süreyle yurt dışında ikamet ediyorsanız kendi aracınızı getirip, 2 yıl kullanabilirsiniz” Yani Gürcistandan araba almak için oturum izninizin olması şart. Kuralı biraz daha detaylandıracak olursak,

  • Gürcistandan araba alıp ülkemize getirmek için 6 ay yurt dışında ikamet etmeniz gerekli. Oraya gidip aracı alıp kullanabilirsiniz, fakat ülkemize getirmek istediğinizde gümrükte bu evrak talep edilecektir. 6 Ay oturup, ülkemize giriş yaparak 2 sene kullandıktan sonra, kullanıma devam etmek için tekrar Gürcistan’a gidip, 6 ay ikamet etmeniz beklenmektedir.
  • Gürcistan’da çalışıp emekli olmuşsanız, hiçbir şart gözetmeden aracı ülkemize getirip direkt kullanabilirsiniz.

Gürcistan’dan araba getirmek için uygulanabilecek legal yöntemler bunlar. Bir de bunların illegal yöntemleri var, her birine hakim olsa da çok değinmeyelim. Çünkü, işin sonu her zaman dolandırıcılık. Bu nedenle farklı hayaller kurup illegal yöntemlerle Gürcistan’dan araba getirmeye çabalamayın. Konu hakkında aklınıza takılanları YORUMLAR bölümünden bildirip, destek isteyebilirsiniz.

 

  • Gürcistan'da Araba Fiyatları Neden Ucuz?

    Gürcistan'da araba fiyatlarının ucuz olmasının nedeni uygulanan vergi politikasıdır. Ülkemizde ne yazdık ki yüksek oranlı ÖTV + KDV gibi araç fiyatlarını arttıran ek vergilendirmeler var. Otomobilin fiyatından daha yüksek bir bedeli alım aşamasında devlete vergi olarak ödüyoruz. Gürcistan'da bu oranlar daha makul, dolayısıyla da otomobiller çok daha ucuz satılmaktadır.

  • Gürcistan Araba Fiyatları 2023 yılında değişir mi?

    Gürcistan Araba Fiyatları 2023 yılında da geçmişse göre seyredecektir. Ülkede uygulanan vergi politikası otomobiller özelinde makul seviyede. Dolayısıyla büyük bir artışı öngörmüyoruz.

2 kez oylandı, 5 üzerinden 5 puan aldı.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin önde gelen otomobil firmalarının sıfır ve ikinci el satış bölümlerinde önemli roller üstlendim. Halen kariyerime yönelik çalışmalarım devam ederken, Debriyaj.Net bünyesinde Satış Bölüm sorumlusu olarak görev alarak çalışmalarımı teknolojik alana da yansıtmaya karar verdim.


Yorum Yap