1. Ana Sayfa
  2. Haberler

BMW Şimşek etkili xenon muayeneden geçer mi? ** 2023

BMW Şimşek etkili xenon muayeneden geçer mi? ** 2023
BMW Şimşek etkili xenon muayeneden geçer mi
0

BMW Şimşek etkili xenon muayeneden geçer mi? Otomobilini seven, önemseyen modifiye tutkunları Led Zenon Far ‘ın şıklığına kapılarak Led xenon Muayeneden Geçer mi? sorusunu yoğun bir şekilde yöneltiyor.

Geçmişimizde üretilen BMW otomobillerin yeri gönlümüzde her zaman ayrı. Her ne kadar üretimi yapılalı uzun yıllar geçse de şu dönemde bile popülerliğini halen koruyor. Görünen o ki uzun sürede korumaya devam edecek. Otomobil severler her ne kadar araçlarını severek kullansalar bile günüm teknolojilerinden faydalanıp, araçlarını güncellemek istiyorlar. Hal böyle iken de ihtiyaçlara yönelik araştırmalar başlıyor. Bu güncellemelerin en popüleri de xenon farlar.

Neden şimşek etkili xenon ampul takılıyor?

Artan teknolojik koşullar eşliğinde gün geçmiyor ki yeni bir şey çıkmasın. Bazı yenilikler artık ihtiyaç dışında zorunluluk haline geldi. Eski model araçlarda kullanılan far ampullerinin yerini şimdilerde Xenon gibi, Led farlar gibi görüş açışınızı arttıran, daha aydınlık bir yolda seyretmenizi sağlayan tiplere bıraktı. Anlayacağınız eskilerin H7, H4 ampul tipleri günümüzde çok tercih edilmiyor. Yeni tip farların kattığı görüş açısı avantajı dışında estetik bir duruşu olması da onu cezbeden diğer tarafı.

BMW Şimşek etkili xenon muayeneden geçer mi?

Bmw Şimşek Etkili Xenon Muayeneden Geçer Mi
BMW Şimşek etkili xenon muayeneden geçer mi

BMW Şimşek etkili xenon muayeneden geçer mi? Öncelikle şunu aktarım ki almış olduğunuz ürünü olması gerektiği gibi montajlarsanız aracınızda hiçbir sorun olmayacaktır. Montajlama aşamasında yapılacak bir hata, tesisata zarar verebilir. Hatta orada ki küçük bir su girişinden su girerek, tesisatınızın soketinde oksitlenmelere neden olabilir. Bu nedenle montaj yaptırırken bilinir, güvenilir, kurumsal firmaları tercih etmeye özen gösterin. Montajı düzgü yaptırıp kullanılmaya başladıktan sonra da akıllara ister istemez “muayene de her hangi bir sorun yaşar mıyım” sorusu geliyor.

Tuvtürk’ün muayene esnasında yaptığı kontrollerin en başında aracınızda yanan bir arıza lambasının varlığını kontrol etmektir. Eğer aktif yanan bir lamba varsa içeriği önemsenmeksizin ağır kusur olarak adlandırılır. Xenon farların ilk çıkanlarında bulunan far beyni nedeni arıza lambasını yaktığı için muayeneden sorun olduğundan söktürüp girmek zorunda kalıyorlardı. Şimdilerde kullanılan şimşek etkili xenonlar da hiçbir sorun olmuyor. Aracınızda arıza lambası yakmaz. Bu nedenle de otomobilinizde farklı bir sorun yoksa muayeneden rahat bir şekilde geçebilirsiniz.

Özetle, yeni nesil şimşek etkili xenonlar sayesinde hem görüntü kalitesini arttırıp yola daha hâkim olabilir, hem de muayenede bir sorun yaşamadan aracınızı güvenle kullanabilirsiniz.

 

İçeriği oyla

Yazar Hakkında

Türkiye'nin önde gelen otomobil firmalarının satış sonrası bölümlerinde önemli roller üstlendim. Halen kariyerime yönelik çalışmalarım devam ederken, Debriyaj.Net bünyesinde Satış Sonrası Bölüm sorumlusu olarak görev alarak çalışmalarımı teknolojik alana da yansıtmaya karar verdim.


Yorum Yap