1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgiler

Arabadaki Çizikler Nasıl Kapatılır? (Sonuca Şaşıracaksınız! ** 2023)

Arabadaki Çizikler Nasıl Kapatılır? (Sonuca Şaşıracaksınız! ** 2023)
Arabadaki çizikler nasıl kapatılır
0

Arabadaki çizikler nasıl kapatılır? Hepimizin ortak kâbusudur çizikler. Gözümüz gibi baktığımız ve severek kullandığımız aracımız zaman zaman çiziklere maruz kalır ve herkes tarafından üzüntüyle karşılanarak çözüm yolları aranır. Ya da yıkama sırasında kullanılan fırçalar, yüzeysel kılcal çiziklere neden olur ve Arabada fırça çizikleri nasıl giderilir? sorusuna yanıt ararız. Doğru bilgilerle doğru bakım ürünlerini kullanarak arabanızın kaportasındaki ince çizikleri kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Bu yazımızda da Arabada kedi çizikleri ve farklı yöntemlerleler ortaya çıkan ince çizilmeleri kapatma yöntemini anlattık.

Arabadaki çizikler nasıl kapatılır?

Arabadaki Çizikler Nasıl Kapatılır
Arabadaki çizikler nasıl kapatılır

Arabadaki çizikler nasıl kapatılır? Öncelikle, arabanızın her yerini temiz bir şekilde yıkayın. Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra tümüyle kurutmanız gerekiyor. Arabanızın üzerinde hafif bir neme bağlı bir ıslak bile olsa, tamamen kuruma işlemi tamamlana kadar; çizik bölgesinde her hangi bir uygulama yapmamaya özen gösterin. Yıkamadan kalabilecek herhangi bir deterjan, sabun ya da su damlacığı ürünün etkisini azaltabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilir. Daha sonra bizlere harici bir destek ihtiyacı doğuyor.

Çiziklere yönelik sayısız yardımcı ürünler söz konusu. İnternetten kısa bir araştırma yaparak çok sayıda ürün arasından bütçemiz kapsamında kendinize en uygun olanı tercih edebiliriniz. Kullanıcıların ağırlıklı olarak tercih ettiği ürün Meguiar’s ScratchX™ gibi yüksek kalitede bir araç bakım ürünü olsa da araştırmalarınız sonucunda kendiniz için özel bir seçim yapabilirsiniz. Arabada kedi çiziklerine yönelik ve Arabada fırça çizikleri açısından mükemmel bir alternatif olduğundan söz edebiliriz.

Arabada Hafif Çizikler Nasıl giderilir?

Arabada hafif çizikler nasıl giderilir? Yukarıda adını verdiğimiz ya da sizin karar verip satın aldığınız hepsi olası çizikleri, örümcek ağı efektini, oksidiyonu, tampondaki girdap görünümünü, asit yağmuru beneklerini, kimyasal aşınmayı ve kuş pisliklerinden kaynaklanan aşınmaları ortadan kaldırmak amacıyla satılıyor.

Uygulama için küçük bir parça sünger üzerine çok az miktarda temin etmiş olduğunuz çizik yok edici üründen sürün. Ürünü, çizik bölgesinde kapanma gözlemleyene kadar dairesel hareketler yardımıyla yuvarlayarak uygulayın.

Ürün ince çizikleri tümüyle doldurur. Aynı zamanda estetik bir görünüm elde edeceksiniz ve aracınızın boyasının üst kısmında bir katman daha oluşturacaktır. Daha sonra aracınızın istediğinizi bütün bölümüne uyguladığınızda; temiz, kuru bir havlu kumaş yardımıyla cila atın. Kullandığınız kumaşın kalitesi de çok önemli, çizik gidereyim derken yeni çizikler de açabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen kapanmamışsa bu sefer pasta kullanmanız mümkün. Bez yardımıyla uygulanabileceği gibi, polisaj makinasıyla çok daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir. Üzerine bir de cila atmanız, aracınızın ışıldamasına neden olacaktır. Arabadaki çizikler nasıl kapatılır konusunda aklınıza takılanları, aktarmak istediklerinizi bizlere YORUMLAR bölümünden bildirebilirsiniz.

Arabadaki çizikler pasta cila ile gider mi?

Arabadaki ince kılcal çizikler pasta ile giderilebilir. Mümkünse polisaj makinası değilse de temiz bir bezle PASTA yaptıktan sonra cila atarak estetik, parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Cilanın çizik üzerinde bir etkisi olmayıp, pastanın izlerini yok ederek estetik bir parlama oluşması misyonu vardır.

Arabadaki çizik fiyatı düşürür mü?

Arabadaki çizik boyutu kısa ve derin değilse, her hangi bir olumsuzluk teşkil etmez. Fakat, göze aşırı batıyor ve kapatılması için boyatılması gerekiyorsa alıcı bu durumu bahane ederek rakamı indirmeye çalışabilir.

Cila çizik kapatır mı?

Cilanın çizik üzerinde bir etkisi olmaz, yalnızca boyadaki parlaklığı arttırır. Pasta sonrası kullanılması tercih nedenidir.

Diş macunuyla çizik gidermek doğru mudur?

Diş macunuyla çizik giderme bir çok araç sahibi tarafından uygulanmaya çabalansa da daha fazla çizebiliyorlar. Pasta uygulanabilecek en zararsız ve masumane yöntemdir.

Arabada kedi çizikleri nasıl giderilir?

Arabada kedi çiziklerini gidermek için bez üstüne hafif bir pasta kullanarak çiziği giderebilirseniz. Eğer derine işlemişse aynı işlemi polisaj makinasıyla yapmanız gerekecektir.

CIF çizikleri giderir mi?

CIF güzel bir temizleme detarjanı, fakat arabada değil. Cif sürdükten sonra aracınızdaki ince çizikler çıkacaktır. Fakat boyaya da ciddi zarar verdiği için aracınızda kısa süre sonra vernik atması olacaktır. Bu nedenle de kesinlikle denemeyin.

Derin çizikler Nasıl giderilir?

Derin çizikler konusunda ne yazık ki çaresiz kalıyoruz. Yapacağınız hiç bir şey çiziği kapatmaz, tek çareniz onu yeniden boyatmak olacaktır.

İçeriği oyla

Yazar Hakkında

Türkiye'nin önde gelen otomobil firmalarının satış sonrası bölümlerinde önemli roller üstlendim. Halen kariyerime yönelik çalışmalarım devam ederken, Debriyaj.Net bünyesinde Satış Sonrası Bölüm sorumlusu olarak görev alarak çalışmalarımı teknolojik alana da yansıtmaya karar verdim.


Yorum Yap