1. Ana Sayfa
  2. Arızalar

Araba neden tekler? 5 Adımda sorunu çözün!

Araba neden tekler? 5 Adımda sorunu çözün!
Araba neden tekler
0

Araba neden tekler? Kullandığımız araçların keyif kaçıran arızalarından her birimiz şikayetçiyiz. Araba yolda giderken silkeleme yapması, düşen performansında da etkisiyle Gaza basınca sirkeliyor şikayetlerini paralelinde getirmektedir. Ateşleme sistemindeki arızanın habercisi olan tekleme, sirkeleme şikayetlerinin nedenleri ve çözümlerine yönelik altın değerindeki tavsiyeler sizlerle.

Araba neden tekler?

Araba neden tekler sorusu direkt olarak ateşleme sistemine yönelik bir arızadır. Düzensiz yanma, yanmamış yakıt, üretilemeyen performanslar Arabanın teklemesi nasıl olur sorusunun yanıtıdır. Tekleme aşamasında motorda bir vibrasyon olur bu da aracın içindekilere yansır. Sanki birileri sürekli aracı sallıyormuş hissine kapılırsınız. Araba yolda giderken silkeleme yapıp tekliyorsa, aşağıdaki arızalardan bir ya da birkaçı aracınızda mevcut demektir.

  1. Ateşleme bobinlerini kontrol edin, bir ya da daha fazlası patlak olabilir.
  2. Bujileri kontrol edin. Islanmış, yanmış olabilir.
  3. Buji kabloları gibi ateşlemeyle ilişkili bağlantı soketlerini kontrol edin.
  4. Bir ihtimal ateşleme sistemi dışında arızalı motor kulakları da sarsıntıya neden olabilmektedir.
  5. Yakıt kaynaklı bir sorun olabilir.
Araba Neden Tekler
Araba neden tekler

Araba neden tekliyor konusunda akıllara gelebilecek ilk seçenek bunlardan oluşmaktadır. Gaza basınca silkeliyor şikayetlerinden mustaripseniz, bakımlarınızı düzgün bir şekilde yaptırmanız gerekli. Çünkü yukarıda saydığımız maddelerin dışında tıkalı filtrelerde aracınızın bu ve paralelinde birçok arızaya neden olabilmektedir.

İçeriği oyla

Yazar Hakkında

Türkiye'nin önde gelen otomobil firmalarının satış sonrası bölümlerinde önemli roller üstlendim. Halen kariyerime yönelik çalışmalarım devam ederken, Debriyaj.Net bünyesinde Satış Sonrası Bölüm sorumlusu olarak görev alarak çalışmalarımı teknolojik alana da yansıtmaya karar verdim.


Yorum Yap